Početna > Sport > Košarka
Košarka

Ubedljiva Zvezda sa plus 44 do polufinala

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Radnički iz Kragujevca rezultatom 103:59 u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća.

Titulu iz 2021. godine brani Crvena zvezda i odbranu „Žućkove levice“ počeli su izuzetno dominantno, više nego ubedjlivom pobedom nad Radničkim, 103:59.

Zvezda je bila apsolutni favorit na ovoj utakmici i odmah je svima stavila do znanja da iznenađenja neće biti, a početak meča je obeležio plejmejker crveno-belih Stefan Marković.

Marković je za nekoliko minuta ubacio tri trojke, plus imao i asistenciju i svi poeni Zvezde postignuti su njegovom zaslugom, a na semaforu je tada stajalo 13:3 u korist beogradskog tima.

Radnički je u prvoj četvrtini postigao svega 13 poena, a u drugoj deonici 11 i na poluvreme otišao sa ogromnim zaostatkom 57:24, pa se pitanje pobednika više nije postavljalo.

Ta treća četvrtina je bila i najbolja po Kragujevčane, nju su izgubili košem razlike, a pogodili su i neke bitne trojke preko Đerasimovića, ali je svakako Zvezdina prednost bila ubedljiva.

U poslednjoj četvrtini su crveno-beli samo završili posao i upisali ubedljiv trijumf rezultatom 103:59.

Najefikasniji je bio Nikola Ivanović sa 18 poena, Stefan Marković je postigao 16, Lazić i Holins po 11, a Dobrić i Kalinić po 10 poena.

U redovima Radničkog, 17 poena je imao Raško Katić, 15 Đerasimović, a 8 poena postigao je Veljović.

Obradović: Maksimalno poštujemo Borac