Do 19 časova u Subotici je pravo glasa iskoristila gotovo polovina upisanih birača. Od 126.625 birača, pokazuju podaci Gradske izborne komisije sa reprezentativnog uzorka, glasalo je njih 49 posto.

Izbore u Subotici prati posmatračka misija OEBS-a, čijih pet timova obilaze birališta. Iz Centra za slobodne izbore i demokratiju ranije danas saopšteno je da je na jednom biračkom mestu registovano vođenja paralelne evidencije.
U Subotici su glasala dvojica nosilaca lista za parlamentarne izbore, Balint Pastor ispred Saveza Vojvođanskih Mađara, odnosno Tomislav Žigmanov ispred koalicije „Vojvođani“, dok je svoje pravo jutros iskoristio i predsednik pokrajinskog parlamenta Ištvan Pastor, te pokrajinski sekretar za privredu i turizam Nenad Ivanišević.
Pred Subotičanima su nikada duži glasački listići, s obzirom na to da su imena kandidata i lista ispisana na sva četiri jezika i pisma koja su u službenoj upotrebi u ovom gradu.
Pored toga, Subotičani su u prilici da utiču i na sastav parlamenta Mađarske, jer se i tamo danas održavaju izbori, a oni državljeni Mađarske koji imaju stalnu adresu u toj zemlji, a koji su se za to prijavili, mogu da glasaju danas do 19 časova u konzulatu Mađarske u Subotici.
Više od 39.000 dvojnih državljana je do sada u Srbiji iskoristilo pravo glasa na izborima u Mađarskoj i svoje glasove poslalo putem pošte, a ukoliko to još nisu učini, popunjen ranije dostavljeni glasački materijal mogu u zatvorenim kovertama predati do zatvaranja birališta u konzulatu.
Preuzmite android aplikaciju.