Данас је у ОШ „Јован Грчић Миленко“ у Беочину обележен Дан планете Земље, у сарадњи са компанијом „Lafarge“. Тим поводом, окупљенима су се обратили директор школе Драган Митић, председница општине Биљана Јанковић и Душица Јовановић, испред компаније „Lafarge“.

“Данас је Дан планете Земље и обележавамо тај диван дан овом манифестацијом. Компанија „Lafarge“ је обезбедила 186 садница које ће бити засађене на територији општине Беочин, а готово половина тих садница биће посађена у школском дворишту. Наставићемо са оваквим манифестацијама јер су веома значајне. Деца су веома заинтересована, овде имамо групу од неколико одељења. Са великом жељом су приступили овој акцији, а наставнице биологије су такође помогле око садње дрвећа и научиће их како да га одржавају. Сматрам да се на тај начин развија емоција према природи, али и према људима – на начин да сам урадиш нешто и допринесеш”, истакао је Драган Митић, директор ОШ „Јован Грчић Миленко“.

“Компанија „Lafarge“ је, у сарадњи са општином Беочин, одлучила да Међународни дан планете Земље обележи управо на овакав начин – садњом 186 садница у оквиру школског дворишта. Ова бројка није случајна – реч је заправо о годинама постојања фабрике цемента у Беочину. То је посебна, својеврсна симболика. Ова акција имала је двојаку сврху: прва јесте едукација младих, а други циљ јесте да се повећа зелени потенцијал Беочина и да се на тај начин дамо допринос будућим генерацијама”, рекла је Душица Јовановић из компаније „Lafarge Србија“.

“Захвални смо компанији „Lafarge Србија“ на донацији и партнерском приступу у реализацији ове значајне еколошке акције. Ова садња дрвећа није само допринос естетском уређењу, већ представља улагање у здравију животну средину, подизање квалитета живота грађана, али и свести најмлађих о бризи и заштити природе. Верујемо да ће овако лепих акција и успешне сарадње бити и убудуће”, истакла је Биљана Јанковић, председница општине Беочин.

Светозар Балубан из компаније „Lafarge“ демонстрирао је правилну технику садње и објаснио деци њихове задатке током процеса. Садња се одвијала уз његову стручну супервизију, а деци су биле обезбеђене рукавице како би учествовала у активности на безбедан и хигијенски начин.
Наставници биологије су кроз занимљиво излагање приближили деци значај еколошких акција, као и важност садње за животну средину. Кроз кратак приказ, деца су сазнала како изгледа развој биљке – од тренутка садње до плодоношења.

Преузмите андроид апликацију.