Почетна > Србија
Србија

У Банатском Великом Селу организована изложба предузетничких вештина жена

Под покровитељством Покрајинског секретаријата за социјалну политику, демографију и равноправност полова, у Банатском Великом Селу организована је изложба предузетничких вештина жена. Домаћин манифестације било је удружење жена „Великоселке“, а 26 локалних удружења жена и предузетница са севара Баната представиле су своје производе и рукотворине.
Фото: РТВ/Бела Терно

Манифестација у Банатском Великом Селу била је прилика за промоцију рада и креативности жена из сеоских средина, својеврсних чуварки традиције, као и предузетничких потенцијала жена са севера Баната.

„Желимо да им се укаже поштовање, јер заиста чувају традицију, а на карју крајева, и мушкарци се тиме диче, а жене су чувари те врсте традиције. Затим, исказују неке своје породичне вредности, националне вредности. Надамо се и желимо да то неко примети.“ – нагласила је Диана Миловић, подсекретарка Покрајинског секретаријата за социјалну политику, демографију и равноправност полова, приликом отварања изложбе.

Према речима Драгане Ђурђевић, председнице Удрузења зена Великоселке, манифестације као што је изложба предузетнићких вештина жена начин су да рад и креативност жена са села буде видљивији: „Ове изложбе нам добро дођу да ми те својке креативен вештине презентујемо, а уједно допунимо кућни буџет.“ – додала је Драгана Ђурђевић.

Чак 26 удружења жена и предузетница учестовало је на изложби у Банатском Великом Селу. За све њих итекако је важна подршка у послу који су започеле и који желе да развијају.

„Захваљујући подршци Едукативног центра Банат из Зрењанина и ЦПЖ из Кикинде, добиле смо сав материјал, опрерму што се тиче самог рада, па смо успеле да брендирамо наш пекемз од бундеве. Сада би нам требала помоћ приликом пласмана нашег производа на ширем тржишту Србије.“ – каже Весна Буљин, чланица Удружења жена Иђош.

Пољопривредно газдинство Степанов из Кикинде шири асортиман својих производа на бази здраве хране, хладно цеђених уља, безглутенског брашна.

„Као предузетници и пољопривредни произвођачи, очекујемо пре свега помоћ кроз субвенције, као и кроз конкурсе. То значи да можемо да конкуреишемо за додатна средства што се тиче опреме, као и саме пољопривредне производње.“ – рекла је Бранислава Степанов.

Важан вид помоћи женама у сеоским срединама је и едукација, како би од креативне идеје дошле до производа. На тај начин, рад жена на селу добија своју материјалну потврду, а оне у финансијском смислу могу да помогну породици.

Građani očistili obalu Futoga

Преузмите андроид апликацију.