Почетна > Спорт > Фудбал
Фудбал

ТСЦ водио и није победио – Елшник у надокнади времена за преокрет Звезде

Фудбалери Црвене звезде победили су ТСЦ 2:1 у Бачкој Тополи у 4. колу плеј-офа Суперлиге Србије, а стрелци су били Јовановић, Радоњић и Елшник.
Фото: PrtSc/YouTube/MozzartBetSuperLigaSrbije

Црвена звезда је на овој утакмици оборила рекорд по броју голова у једној суперлигашкој сезони, и државни и клупски, а Елшников гол био је 116. за београдски тим.

Као што је било и очекивано Звезда је доминирала у поседу на овом мечу. Већ у првих неколико минута имала је неколико шанси, али играчи нису били прецизни.

Током читавог првог полувремена Иван Гутеша на голу Звезде није имао нити једну одбрану, а сва четири шута ТСЦ-а су била доста непрецизна.

На другој страни често су претили Ендаје и Дуарте, а Иванић је највише муке задавао везном реду домаћина јер се често увлачио између линија.

Када се чинило да ће се на полувреме отићи без голова, ТСЦ је повео. Из једне безазлене ситуације Стефан Јовановић је шутирао са око 25 метара и то не претерано јако, али је лопта Гутеши прошла кроз руке, а потом и ноге за вођство домаћина у 42. минуту.

У другом полувремену виђена је потпуна иницијатива Звезде. Играо се 59. минут када је досуђен једанаестерац за црвено-беле, потпуно оправдано, а лопту је узео Ендиаје. Међутим, Вељко Илић му је одбранио.

Покушао је Владан Милојевић нешто да промени тако што је након тога увео Катаија, Радоњића и Милосављевића, док су на другој страни ушли Пантовић, Јовановић и Савић. Везном реду ТСЦ-а је била потребна боља игра и више кретања.

Шериф Ендиај се још једном нашао у прилици, постигао гол, али он после ВАР провере поништен. Ипак, Звезда је стигла до изједначења. Радоњић је добио лопту на око 40-так метара, а онда сам прешао целу одбрану домаћина и савладао Илића.

До краја сусрета оба тима су имала шансе, а своју је искористила Звезда. Играла се надокнада времена када је Елшник искоса са десне стране погодио ближи угао голмана Илића из слободног ударца и донео победу свом тиму.

У следећем колу Црвена звезда ће након утакмице полуфинала Купа Србије против Напретка у среду, дочекати Војводину.

Тсц у 5. колу плеј-офа, после меча са Војводином у истој рунди Купа као Звезда, дочекује Партизан. Тим из Бачке Тополе ће тешко до европских квалификација јер заостаје шест бодова за Новосађанима на табели, па своју шансу тражиће у Купу.

Резултати 4. кола плеј-офа Суперлиге Србије:

Петак:
ОФК Београд – Војводина 1:2

Субота:
ТСЦ – Црвена звезда 1:2

Недеља:
Нови Пазар – Партизан 17.00
Раднички Крагујевац – Младост 20.00

Белоруска тенисерка Арина Сабаленка освојила мастерс у Мадриду

Преузмите андроид апликацију.