Тринкијеријев Бајерн још увек без победе

Кошаркаши Зенита савладали су екипу Бајерна резултатом 79:71, на отварању четвртог кола Евролиге.

Домаћи су већ у првој четвртини имали максималних +17, али су ту велику предност у другом полувремену испустили.

Баварци су преокрет најавили у другом кварталу, а до њега стигли у трећем, када су у једном моменту повели осам поена разлике.

Вођство нису успели да сачувају, пошто је Зенит у финишу преокрену и стигао до треће победе. Једини пораз за сада су доживели од ЦСКА у Москви.

Са друге стране, Бајерну је ово четврти узастопни неуспех у елитном такмичењу, након пораза од Макабија, Бајерна и Уникса.

Бајерну нису помогли ни распожени Хилијард са 24 поена и три асистенције, односно Волден, који је имао 20 поена и седам асистенција. Јарамаз је одиграо шест и по минута и забележио два скока.

Код Зенита је најефикаснији био Мики са 18 поена и четири скока, Појтрес је додао 14, Франкамп 12, а Берон 10 поена.