Mnoge lekovite biljke sadrže jedinjenja koja se snažno bore protiv bakterija. Koje su to biljke i kako se pravilno upotrebljavaju, kako ih pravilno kombinovati kod različitih zdravstvenih problema?
Momčilo Antonijević travar i novinar istakao je da čajno drvo nije poreklom iz Srbije, da raste u Australiji, ali je nešto što treba da se nađe u svakoj kućnoj apoteci.
„To je biljka koja sadrži eterično ulje koje je specifično, jer deluje i na gram pozitivne i gram negativne bakterije i gljivice“, istakao je travar.
Dodaje da se eterično ulje čajnog drveta dobija destilacijom vodene pare. Spada u retku grupu eteričnih ulja koje sme da se nanosi direktno na kožu, a može da se koristi za inhalacije, kao i oralno, što se ne preporučuje kod drugih ulja.
„Poznato je da su ulja i tinkture četinara lekovite, pa je tako i kleka četinar koji ima puno dobrih svojstava za zdravlje. Plava kleka je zimzeleni žbun, postoji ženski i muški, plod je bobičast, ljubičaste boje i veoma je ukusan. Koristi se kod lečenja disajnih puteva, kao i kod urogenitalnih tegoba. Etarsko ulje kleke se preporučuje ljudima koji pate od mokraćnih infekcija“, istakao je Momčilo Antonijević.
Napomenuo je da beli luk ima neobičan miris, ali zahvaljujući sumpornim jedinjenjima ove biljke deluje na različite vrste bakterija i gljivica. On ima reputaciju neverovatne biljke na koju se često oslanjamo, kada je u pitanju preventiva zdravlja.
Preuzmite android aplikaciju.