Министарство за образовање Сједињених Америчких Држава обавестило је Универзитет Харвард да замрзава милијарде долара у истраживачким грантовима и другој помоћи док универзитет не пристане на низ захтева администрације председника Доналда Трампа, саопштио је високи званичник тог министарства.

Харвард је постао мета администрације због оптужби за антисемитизам на кампусу током протеста пропалестинских организација, истиче Ројтерс.
У последњим недељама, Трампова администрација је појачала своје акције против Харварда.
Покренула је званичну ревизију готово девет милијарди долара савезног финансирања за Харвард, захтевала од универзитета да забрани праксе везане за разноликост, једнакост и инклузију, као и да предузме мере против одређених пропалестинских група које су учествовале у протестима, као и против коришћења маски током тих протеста.
Харвард је одбио бројне захтеве Трампове администрације прошлог месеца, називајући их нападом на слободу говора и академску слободу.
Универзитет је тужио Трампову администрацију након што је суспендовано око 2,3 милијарде долара савезног финансирања за ту образовну институцију, уз обећање да ће се бавити дискриминацијом на кампусу.
“Трампова администрација неће стајати по страни док се новац пореских обвезника користи за подршку факултетима који су толерисали антисемитизам или који подржавају расистичке политике”, рекао је високи званичник Министарства за образовање.
Борељ охрабрује Француску и Немачку да поведу изградњу европске одбране
Преузмите андроид апликацију.