Тежак пораз фудбалера Црвене звезде од Интера у другом колу Лиге шампиона

Фудбалери Црвене звезде поражени су синоћ од Интера у Милану резултатом 4:0 у мечу другог кола Лиге шампиона.

Интер је зналачки казнио сваку Звездину грешку и сада има четири бода из два кола, док је српски шампион без бодова.

Пред више од 60.000 навијача на стадиону Ђузепе Меаца, Интер је у повео већ у раној фази меча, голом Хакана Чалханоглуа из слободног ударца у 11. минуту.

Турчин је лопту са скоро 30 метара послао под пречку голмана Омрија Глазера и то у његов ближи угао.

Звезда је припретила у 20. минуту кад је Андрија Максимовић шутирао, али је пребацио пречку.

У 23. минуту Хенрик Мкитарјан имао је одличну шансу за Интер, али је голман Црвене звезде Глазер одбранио ударац Јермена.

У 29. минуту поново је покушао Максимовић, али није био прецизан искоса са десетак метара.

Мкитарјан је у 39. минуту имао још једну одличну шансу, али је лоше шутирао искоса са десетак метара.

Најбољу шансу Звезда је имала у 41. минуту, али је ударац Силаса искоса са седам-осам метара, ишао право у голмана Интера Јана Зомера.

У надокнади полувремена покушао је и Тими Елшник, али је био непрецизан.

Звезда је тражила пенал у 48. минуту, лопта је погодила у руку Мкитарјана, али ВАР соба је остала „нема“.

Интер је дуплирао предност у 59. минуту после велике грешке Радета Крунића, који је изгубио лопту на 20 метара од гола.

Меди Тареми је био асистент, а стрелац осведочени навијач Црвене звезде Марко Арнаутовић.

У 62. минуту Интер је могао до трећег гола, али је Глазер „скинуо зицер“ Карлосу Августу.

Капитен Интера Лаутаро Мартинез, који је вечерас почео меч на клупи, дао је трећи гол за домаће у 71. минуту.

Најбољи играч утакмице Меди Тареми украо је лопту капитену Звезде Урошу Спајићу и затим асистирао Аргентинцу, који је рутински матирао вечерас одличног Глазера.

У 81. минуту Тареми повећава на 4:0 са пенала, Иранац је првенац у дресу Интера постигао пошто је Вања Дркушић скривио једанаестерац фаулом над Лаутаром Мартинезом.

У трећем колу Лиге шампиона Звезда 22. октобра гостује Монаку.

Nebojša Čović novi predsednik KSS: Prvi zadatak je da rešimo pitanje selektora