Tadićev gol i asistencija u pobedi Ajaksa (VIDEO)

Fudbaleri Ajaksa slavili su kao gosti protiv Groningena, 3:1 (2:1).

Bio je to susret 28. kola prvenstva Holandije i 22. pobeda izabranika Erika ten Haga, a odličan učinak ponovo je imao reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

Kapiten Ajaksa se istakao asistencijom i golom sa penala, pa Ajaks sada ima pet bodova više od PSV-a koji ima i meč manje.

Zanimljivo je da je Groningen prvi stigao do gola i to u 20. minutu preko Norvežanina Jorgena Stranda Larsena.

Ajaks je uspeo da izjednači u prvom minutu nadoknade vremena.

Tadić je sjajno proigrao Dejvija Klasena koji je istrčao ispred golmana i lako ga savladao.

I četvrtom minutu nadoknade, sudija je posle gledanja VAR snimka dosudio penal za Ajaks koji je Tadić pretvorio u gol za 1:2.

Šutirao je precizno po sredini gola i tako se na poluvreme otišlo prednošću ekipe iz Amsterdama.

U drugom poluvremenu, u prvom minutu nadoknade, mrežu Groningena zatresao je i Stiven Berghujs.

Inače, Tadiću je ovo bio i 37. gol sa penala u Erediviziji, ispred njega sa 44 gola je samo Ronald Kuman.