Тадићев гол и асистенција у победи Ајакса (ВИДЕО)

Фудбалери Ајакса славили су као гости против Гронингена, 3:1 (2:1).

Био је то сусрет 28. кола првенства Холандије и 22. победа изабраника Ерика тен Хага, а одличан учинак поново је имао репрезентативац Србије Душан Тадић.

Капитен Ајакса се истакао асистенцијом и голом са пенала, па Ајакс сада има пет бодова више од ПСВ-а који има и меч мање.

Занимљиво је да је Гронинген први стигао до гола и то у 20. минуту преко Норвежанина Јоргена Странда Ларсена.

Ајакс је успео да изједначи у првом минуту надокнаде времена.

Тадић је сјајно проиграо Дејвија Класена који је истрчао испред голмана и лако га савладао.

И четвртом минуту надокнаде, судија је после гледања ВАР снимка досудио пенал за Ајакс који је Тадић претворио у гол за 1:2.

Шутирао је прецизно по средини гола и тако се на полувреме отишло предношћу екипе из Амстердама.

У другом полувремену, у првом минуту надокнаде, мрежу Гронингена затресао је и Стивен Бергхујс.

Иначе, Тадићу је ово био и 37. гол са пенала у Ередивизији, испред њега са 44 гола је само Роналд Куман.