Početna > Sport > Ostali sportovi
Ostali sportovi

Šveđanke zaustavljene, Srbija zakoračila ka EP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije savladala je selekciju Švedske rezultatom 24:21 (10:9) u 3. kolu grupe 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Na tri minuta pre kraja Srbija je ispustila četiri gola prednosti i napad da ga uveća. Šveđanke su se za kratko vreme približile na 22:20, ali nisu imale snage da ugroze drugu pobedu domaćina.

Briljirala je na golu reprezentacije Srbije Jovana Risović, fenomenalnim odbranama, zabeležila ih je 18, dala je ogroman doprinos u trijumfu nad timom koja je na nedavnom Svetskom prvenstvu osvojio peto mesto.

Izabranoce Uroša Bregara odlično su počele meč, dobre odbrane Jovane Risović, imala ih je sedam u 18. minutu i raspoložena Sanja Radosavljević koja je sa levog krila četiri puta bila precizna, donele su prednost 8:4.

Sjajno su se nosile domaće igračice za neugodnim rivalom, iako su Šveđanke često uspevale da se približe na gol zaostatka kao u finišu prvog poluvremena, Srbije je nalazila način da se udalji na osetniju prednost.

Srbija i Švedska sada na vrhu tabele imaju skor od dve pobede i poraz, a u subotu je naredni meč u Švedskoj.