Швеђанке заустављене, Србија закорачила ка ЕП

Женска рукометна репрезентација Србије савладала је селекцију Шведске резултатом 24:21 (10:9) у 3. колу групе 6 квалификација за Европско првенство.

На три минута пре краја Србија је испустила четири гола предности и напад да га увећа. Швеђанке су се за кратко време приближиле на 22:20, али нису имале снаге да угрозе другу победу домаћина.

Бриљирала је на голу репрезентације Србије Јована Рисовић, феноменалним одбранама, забележила их је 18, дала је огроман допринос у тријумфу над тимом која је на недавном Светском првенству освојио пето место.

Изабраноце Уроша Брегара одлично су почеле меч, добре одбране Јоване Рисовић, имала их је седам у 18. минуту и расположена Сања Радосављевић која је са левог крила четири пута била прецизна, донеле су предност 8:4.

Сјајно су се носиле домаће играчице за неугодним ривалом, иако су Швеђанке често успевале да се приближе на гол заостатка као у финишу првог полувремена, Србије је налазила начин да се удаљи на осетнију предност.

Србија и Шведска сада на врху табеле имају скор од две победе и пораз, а у суботу је наредни меч у Шведској.