Sudijska organizacija se izvinila Evertonu za nedosuđen penal (FOTO)

Prvi čovek sudijske organizacije FA Engleske Majkl Rajli izvinio se Evertonu zbog nedosuđenog penala u utakmici protiv Mančester Sitija.

„Građani“ su u subotu slavili trijumf rezultatom 1:0 na „Gudisonu“, golom Fila Fodena u 82. minutu, ali je samo nekoliko minuta kasnije viđena vrlo sporna situacija u kaznenom prostoru Sitija.

Tada je Rodri igrao rukom, što je snimak i pokazao, ali uprkos VAR-u Evertonu nije dodeljen jedanaesterac od strane sudije Pola Tirnija.

Posle meča je vidno protestvovao menadžer „karamela“ Frenk Lampard.

„Izgubili smo bod zbog profesionalca koji ne može da radi svoj posao kako treba“, rekao je Lampard posle utakmice.

Rajli je pozvao predsednika Evertona Bila Kenrajta da se izvini zbog te situacije, prenosi „BBC“.

Everton je ostao na 17. mestu na tabeli u grčevitoj borbi za opstanak u Premijer ligi.