Стотка Партизана против Земунаца, у полуфиналу ривал ФМП

Кошаркаши Партизана савладали су Борац из Земуна са 101:48 и пласирали се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа.

Партизан је био силовит против Борца, оправдао је улогу фаворита против борбене екипе из Земуна. Лако стечену предност Партизан је само увећавао до краја меча и стигао до убедљиве победе.

Земунци су имали снаге до средине друге четвртине. До тада су успевали да држе прикључак за фаворизованим противником, тада је Партизан појачао стекао убедљиву предност и на полувремену је имао плус од 17 поена – 47:30.

У трећем пероду црно-бели су били убедљиви. Погађали су са свих позиција и стекли високу преност. Ову четвртину Партизан је решио у своју корист резултатом 26:9 и пред последњи период стекао убедљивих плус 34 поена – 73:39.

Последња четвртина донела је одрађивање посла црно-белих, који су мирно привели меч крају, увећали разлику, за коначних 101:48.

Најефикаснии у победничком тиму био је Вукчевић са 16 поена, њега је пратио Дангубић са 14, Смајилагић је додао 12. У тиму Борца Балзамовић је постигао 12 поена, а Синовец осам.