ФМП убедљив против Борца за полуфинале Купа Кораћа

Кошаркаши ФМП-а савладали су Борац из Чачка са 88:77 и пласирали се у полуфинале Купа Радивоја Кораћа. ФМП ће у полуфиналу играти са бољим из дуела Партизана и Борца из Земуна.
ФМП

У првом полуфиналу играју Црвена звезда и Мега.

ФМП је лакше него што се очекивало сломио отпор Борца. Тиму из Железника све је полазило за руком. Борац је покушавао да шутем за три поена прати противника, ипак то је било недовољно за вечерас расположену игру ФМП-а.

На крају победа тима из Железника и пласман у полуфинале.

ФМП је боље отворио меч. Погодили су неколико отворених шутева, стекли предност, коју су само увећавали до краја првог периода. ФМП је стигао до двоцифрене предности 16:5, коју је одржао до краја четвртине – 19:8.

Наставио је ФМП у истом стилу. Лагано је повећавао предност која је у едном тренутку износила 36:14. Борац је у финишу перида успео да пронађе ритам, успели су донекле да парирају противнику и до одласка на одмор мањили заостатак на 13 поена – 39:26.

Борац није успео да одговори у трећо четвртини. ФМП је у истом ритму пунио кош противника и стигао до плус 20 – 59:39. До одласка на одмор Борац је мало смањио заостатак и у последњи период ушло се при резултату 62:44.

Играчи борца кренули су на све или ништа у последњој четвртини. После минут ипо пришли су на минус 12 – 62:50. Међутим, то је било све што су успели да ураде на овом мечу. ФМП је брзо повећао предност и одбио ова налет Чачана.

ФМП је потом умирио темпо игре и лагано одржавао предност. Борац је у финишу успео да смањи предност, али не и да озбиљније запрети. На крају победа тима из Железника – 88:77.

Најефикаснији у победничком тиму био је Тасић са 19 поена, Шарановић је постигао 12, а Симовић 10. У тиму Борца Пецарски је убацио 18 поена, Радован Ђоковић је убацио 13, а Новаковић 11.