Američki Stejt department zvanično je potvrdio da ambasadorka Sjedinjenih Američkih Država u Ukrajini Bridžit Brink završava svoju diplomatsku misiju u Kijevu i vraća se u SAD.

Portparolka Stejt departmenta Tami Brus rekla je novinarima juče da se Brink vraća kući, preneo je dopisnik ukrajinske agencije Ukrinform.
„Da, ona se vraća kući“, rekla je Brus, potvrdivši informacije koje su prethodno objavili američki mediji.
Brink je podnela ostavku nakon tri godine provedene na funkciji ambasadorke u Ukrajini.
Izvori su naveli da se razmatra da za novog američkog ambasadora u Ukrajini bude postavljen zamenik pomoćnika američkog državnog sekretara za Istočnu Evropu Kris Smit.
Smit je prethodno bio zamenik šefa misije u američkoj ambasadi u Kijevu od 2022. do 2023. godine.
Brink je ambasadorka u Ukrajini predložio bivši američki predsednik Džozef Bajden, a ona je postavljena na tu dužnost u maju 2022. godine.
Preuzmite android aplikaciju.