Vojvodina je novu sezonu započela sa četiri poraza u prva četiri takmičarska meča, dva od Apoela, a dva od večitih rivala iz Beograda. Iako raspored na početku sezone nije lak, ambicije Vojvodine su iznad prikazanog nivoa.
Posle priprema u kojima je Vojvodina zabeležila 5 nerešenih rezultata i jednu pobedu, usledela su četiri poraza.
Ako pogledamo statistiku iz sva četiri meča, možemo otprilike zaključiti koje su to stvari koje u nastavku sezone „moraju“ bolje.
Vojvodina je u prva četiri takmičarska duela na protivnikov gol šutnula 25 puta, od kojih je svega 13 šuteva bilo u okvir samog gola. Postignuta su samo dva pogotka.
Sa druge strane, na gol Vojvodine protivnici su šutnuli skoro duplo više, čak 46 puta. Pola od toga, 24 šuta, bilo je u okvir gola, a Carević je loptu iz mreže vadio 11 puta za ovih 360 minuta.
Moramo uzeti u obzir i da je protiv Crvene zvezde na teren izveden kombinovani sastav, koji je dodatno oslabljen crvenim kartonom Busnića u 24. minutu.
Iz gore navedene statistike je jasno da odbrana mora bolje, ali istina je da ni vezni red nije na nivou.
Napadački trio Vukić, Čumić, Baraj (Malbašić), nije imao loptu, a ni prostor, da ozbiljnije ugrozi protivnički gol.
Džonatan Bolingi, novi centarfor „Stare dame“, ulazio je u igru sa klupe u dva navrata, ali nije došao do izražaja, ni negativno, ni pozitivno.
Izgovor, opravdanje ili objektivan razlog za ove poraze, u zavisnosti od perspektive posmatrača, izneo je, sada već bivši trener Vojvodine Radoslav Batak nakon poraza od Partizana:
„Naravno da verujemo u ovaj tim, a ne smemo da zaboravimo da smo bili oslabljeni na početku sezone, pošto se Malbašić tek vratio, Bolingi je stigao pre sedam dana, Kajević je i dalje povređen, nije nastupao ni na jednoj utakmici do sada. Kada budemo svi zdravi i svi na okupu, verujemo da ćemo biti mnogo bolji. Imamo i Uroša Nikolića, Kajevića, tu je i mladi Lazar Jovanović. Nikolić je prošao posle pet godina celokupne pripreme, svi znaju da ima probleme sa oba kolena i da mu je potrebno vreme da pronađe prošlogodišnju formu. Jednostavno, posle prve utakmice na Kipru, Čumić je bio tri dana bolestan, Vukić se vratio iz povrede, Bolingi nije bio registrovan… Igrali su igrači koji su bili na raspolaganju u tom trenutku. Ipak, vidim pozitivan period pred nama, ne bih bio tu da nisam pozitivan“, zaključio je Radoslav Batak.
Ipak, Bataku je vreme isteklo, kao i mnogima pre njega. „Lale“ su u 21. veku imale čak 41 trenera, ipak samo dva su uspela da „prežive“ na klupi Vojvodine više od godinu dana – Zoran Milinković i Nenad Lalatović.
Prema rečima ljudi iz vrha novosadskog kluba, ovogodišnji cilj Vojvodine jeste plasman na prva tri mesta Super lige Srbije, što nije nerealno, a isto očekuju i navijači.
Voša na trećoj poziciji nije bila od sezone 2019/20, kada je trener bio već pomenuti Nenad Lalatović, sa kojim je „Stara dama“ te sezone osvojila i Kup Srbije.
Vojvodina je prošlu sezonu završila na petom mestu, osam bodova iza Partizana, a 12 iza trećeplasiranog Čukaričkog.
Treća pozicija ostvariv je rezultat uprkos porazima od večitih rivala, ukoliko Voša ne bude „gubila“ bodove protiv ekipa iz donjeg dela tabele, što je prošle godine u nekoliko navrata bio slučaj.
Ostaje samo da se vidi ko je novi trener koji će novosadske crveno-bele voditi do tog cilja.
UEFA „skratila“ spisak mogućih rivala TSC-a, Partizana i Čukaričkog
Preuzmite android aplikaciju.