Србија са првог места иде у Берлин, Милутинов на „дебију“ заблистао поред Јокића

Кошаркаши Србије одиграли су још једну одличну утакмицу и остварили пету победу на Европском првенству у Прагу, којом су обезбедили прво место у групи Д. Србија је у директном окршају за прву позицију савладала Пољску резултатом 96:69. „Орлови“ сада путују у Берлин где ће им у осмини финала противник бити Италија.

Екипа селектора Светислава Пешића још једном је приказала одличну партију и од првог минута наметнула свој темпо.

Наравно, „орлове“ је предводио најбољи кошаркаш на свету Никола Јокић, који је у првих неколико минута постигао 10 поена и најавио тријумф.

Међутим, поред њега су расположени били и остали играчи, а посебно се истакао Василије Мицић који је већ у првој четвртини дошао до пет асистенција.

Предност Србије је расла, на терену се нашла „друга постава“, да би деби на овом турниру забележио и Никола Милутинов. Центар московског ЦСКА је прескочио уводне мечеве због вирозе, каснио је са доласком у Праг, али се то није осетило у његовој игри.

Разгртао је рекет када год је стигао, није дозвољавао Пољацима да му приђу и првих осам минута било му је довољно да забележи двоцифрен учинак.

Добрим ролама прикључили су му се Дејан Давидовац, Марко Јагодић-Куриџа и Огњен Јарамаз, који су својом енергијом на обе стране терена одржавали читаву екипу.

Након уводних 10 минута резултат је био 28:14, момци у белим дресовима су на полувреме отишли са огромних +19 и тада је било јасно да ће се Пољаци тешко вратити.

По повратку на терен Пешићеви изабраници су кренули спорије и то је противник одмах искористио. „Црвени“ су отворили трећу деоницу серијом 4:10 због чега је селектор морао да тражи тајм-аут. Уследио је нешто нервознији период на обе стране, али Србија је успела да одбије налет захваљујући Јокићу.

Наши момци су инсистирали на „ниском посту“, такав начин игре донео је предност Србији и, како је одбрана појачана, тако је враћено и велико вођство.

Све дилеме решене су почетком последњег периода када је Србија отишла на +30 и потом рутински привела сусрет крају.

Најефикаснији у победничком саставу очекивано је био Никола Јокића са 19 поена и пет скокова (само један промашај из игре), а поред њега заблистао је споменути Милутинов. Он је дуел завршио са 16 поена, једним више од Марка Гудурића.

Василије Мицић је имао 12 поена и девет асистенција, док су двоцифрени били још Никола Калинић (11) и Дејан Давидовац (10).

Код Пољака истакао се Михал Михалак са 17 поена, највише захваљујући тројкама у финишу.

Јасно је да ће „орлови“ играти против Италије у осмини финала, тај дуел је на програму у недељу, док су познати и остали парови нокаут фазе. То су: Шпанија – Литванија, Турска – Француска, Немачка – Црна Гора, Словенија – Белгија, Грчка – Чешка, Финска – Хрватска и Украјина – Пољска.

U petak počinje Evropsko prvenstvo u basketu 3×3, Srbija brani zlato