Србија победила Филипине – повредио се Јовић

Кошаркаши Србије савладали су Филипине 83:76 у последњем мечу групне фазе квалификација за Олимпијске игре.

Србија са две победе завршава групну фазу и иде у полуфинале квалификација за Олимпијске игре.

У полуфиналу играће против другопласиране екипе из друге групе. То ће бити поражени из меча Италија – Порторико. Полуфинале се игра у суботу, у терминима од 13:00 и 16:00.

Нашу репрезентацију су до победе предводили Бобан Марјановић са 25 поена и 10 скокова, Добрић са 16 и Теодосић са 13 поена.

Код Филипина истакли су се Куаме са 17 и Хединг са 13 поена.

Утакмицу је одлично отворио Огњен Добрић, који је погодио две тројке, а испратио га је Марјановић и Србија одлази на +9 (13:4).

После тога Филипини праве серију од 8:0 и враћају се на поен заостатка и држали су се све до краја прве четвртине.

Теодосић је везао пет поена и донео Србији +6, колико је и било на крају прве четвртине (22:16).

Добрић је наставио где је стао у првој четвртини и поново му се придружио одлични Марјановић и Србија очас посла одлази на +14.

Двоцифрену предност су наши кошаркаши одржавали до полувремена и са +11 отишли на велики одмор (45:34).

И онда, веома лоша трећа четвртина, посебно у одбрани.

Иако је наша селекција имала +15, то је брзо испуштено због веома лоших организација напада, што је изнервирало и селектора Кокошкова.

Филипини су се добрим шутем и сигурном игром под кошем успели да се врате на само минус пет пред последњу деоницу.

Дали су нам 28 поена за четвртину и било је 67:62.

Серију су наставили и на старту четврте четвртине, па су дошли до изједначења (67:67).

Србија је тек после четири минута кошарке у 4/4 дошла до поена и после три везана коша поново смо повели.

На четири минута до краја, Филипини опет долазе на само поен заостатка, али још горе је што се Јовић повредио.

Страдао је лист и изнет је са терена.

Србија је губила од Филипина на три и по минута до краја и ушли смо у драматичну завршницу. Играло се кош за кош, а на минут до краја је Марјановић са четири везана поена донео +3.

Марјановић на 36 секунди до краја решава утакмицу шестим везаним поеном, када наша репрезентација одлази на +5.