Početna > Novi Sad

Aktuelno Novi Sad Fudbal

Spektakularno finale kupa u Loznici: Vojvodinu koštali promašeni ziceri, Zvezda ipak zasluženo do duple krune

Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da stignu do trećeg trofeja Kupa Srbije, pošto je Crvena zvezda bila bolja u finalu odigranom u Loznici i slavila sa 2:0, čime je došla do trećeg uzastopnog trofeja kupa i duple krune u aktuelnoj sezoni.

Sve je u utorak uveče bilo u znaku velikog finala, od fudbalskih uslova na stadionu „Lagator“, atmosfere na tribinama do same igre na terenu. Zaista moćan i akustičan stadion u Loznici podstakao je sve aktere velikog finala da pruže sto odsto. Navijači i jednih i drugih nisu štedeli glasove, dok su igrači na terenu žustrim duelima i konstantim trčanjem održavali tempo dostojan ovakve jedne utakmice.

Otkako je Božidar Bandović seo na klupu Vojvodine, retko kada je Voša defanzivno pristupala utakmicama. Nije to bio slučaj ni u Novom Sadu 28. aprila kada su ova dva rivala odigrala bez golova na „Karađorđu“. Lale su u tom ligaškom susretu izgledale znatno opasnije od beogradskih crveno-belih, ali je jasno da ni motivacija u ekipi Vladana Milojevića nije bila na istoj razini, kao tokom večerašnjeg susreta.

Novosađani su i od starta ovog meča dali do znanja svima na Lagatoru da nisu došli da se brane. Dokaz toj tezi videli smo već u trećem minutu kada se Aleksa Vukanović iznenada našao u situaciji da ugrozi Zvezdin gol, ali je Omri Glazer bio dovoljno pribran da sačuva svoju mrežu. Međutim, već kroz narednih nekoliko minuta, evidentna je bila razlika u kvalitetu dva tima i da Vojvodina u rasplamsanom tempu sa mnogo trčanja, ne može da parira aktuelnom šampionu.

Ivanić, Olajinka i Bukari su uglavnom bili protagonisti u šesnaestercu „lala“, a upravo je Osman Bukari bio i najbliži da zatrese mrežu Lazara Carevića, ali kao i mnogo puta ove sezone napadaču Gane je falilo koncentracije u završnici.

Zvezda je mahom visokim presingom uspela da primora odbrambene igrače Vojvodine na ispucavanja duboko u polovinu protivnika, a kada bi Novosađani insistirali da pasovima prenesu loptu u polje napada, neretko bi greškama otvarali prilike za napadače beogradskih crveno-belih.

Retke situacije u kojima bi lopta kroz pas prošla na Zvezdinu polovinu, pratila je i opasnost. Tako je Mihailo Ivanović imao najbolju šansu za Vojvodinu u 35. minutu, ali je njegov šut završio pored desne stative. Ta prilika kao da je upalila alarme u ekipi Vladana Milojevića, na koje je najbolje reagovao Mirko Ivanić i doveo svoju ekipu u vođstvo samo dva minuta nakon propuštene prilike Novosađana.

Vojvodina se našla na konopcima, da bi je naizgled Šerif Endiaje nokautirao golom za 2:0. Ipak je sudija Ilić uspomoć reakcije pomoćnika iz VAR sobe poništio pogodak Zvezdinog napadača i dao veštačko disanje „staroj dami“ koja je sa golom zaostatka otišla u svlačionicu.

Koliko je oštrine bilo na terenu u Loznici, najbolje opisuje situacija koja se odigrala u šesnaestercu Novosađana nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu. Nakon centaršuta Hvanga iz slobodnog udarca, došlo je do sudara Carevića i Spajića prilikom pokušaja crnogorskog golmana da boksuje loptu.

Ni ovaj prekid od nekoliko minuta, koliko je trajalo da se ukaže pomoć igračima, nije usporio tempo na Lagatoru, jer se već u 63. minutu ponovo tresla mreža Vojvodine, ali je ponovo podignuta i ofsajd zastavica. Ovog puta ona je osujetila prelep udarac Bukarija.

Štoperski tandem Vojvodine Korać-Crnomarković je u ovom periodu izgledao prilično dizorijentisano, što je došlo na naplatu posle jednog od kornera Crvene zvezde, kada se Uroš Spajić našao sam na nekih pet metara od gola i lako povećao prednost Zvezde na 2:0.

Ulazak Andrije Radulovića umesto Vukana Savićevića dao je novu dimenziju Vošinom napadu. Bivši omladinac Crvene zvezde je imao i najbolju priliku u ovom periodu, ali je iz izgledne pozicije poslao loptu preko prečke. Nekoliko minuta dominacije Novosađana, ponovo je prekinuo Endiaje, novim pogotkom, ali je usledila nova intervencija VAR sobe, koja je brisala Šerifovo ime sa liste strelaca.

Usledilo je nekoliko „praznih“ minuta, a „stara dama“ je do počasnog gola uspela da stigne u nadoknadi vremena preko Alekse Vukanovića, koji je postavio konačnih 2:1 u Loznici.

Vojvodinu u nedelju očekuje odlučujuća utakmica za plasman u Evropu, pošto od 19 časova dočekuju Mladost iz Lučana u poslednjem kolu Super lige Srbije. Novosađani bi eventualnom pobedom mogli i do četvrtog mesta na tabeli, koje vodi u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, dok bi kao petoplasirani nastupali u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije.