Актуелно Нови Сад Фудбал

Спектакуларно финале купа у Лозници: Војводину коштали промашени зицери, Звезда ипак заслужено до дупле круне

Фудбалери Војводине нису успели да стигну до трећег трофеја Купа Србије, пошто је Црвена звезда била боља у финалу одиграном у Лозници и славила са 2:0, чиме је дошла до трећег узастопног трофеја купа и дупле круне у актуелној сезони.

Све је у уторак увече било у знаку великог финала, од фудбалских услова на стадиону „Лагатор“, атмосфере на трибинама до саме игре на терену. Заиста моћан и акустичан стадион у Лозници подстакао је све актере великог финала да пруже сто одсто. Навијачи и једних и других нису штедели гласове, док су играчи на терену жустрим дуелима и константим трчањем одржавали темпо достојан овакве једне утакмице.

Откако је Божидар Бандовић сео на клупу Војводине, ретко када је Воша дефанзивно приступала утакмицама. Није то био случај ни у Новом Саду 28. априла када су ова два ривала одиграла без голова на „Карађорђу“. Лале су у том лигашком сусрету изгледале знатно опасније од београдских црвено-белих, али је јасно да ни мотивација у екипи Владана Милојевића није била на истој разини, као током вечерашњег сусрета.

Новосађани су и од старта овог меча дали до знања свима на Лагатору да нису дошли да се бране. Доказ тој тези видели смо већ у трећем минуту када се Алекса Вукановић изненада нашао у ситуацији да угрози Звездин гол, али је Омри Глазер био довољно прибран да сачува своју мрежу. Међутим, већ кроз наредних неколико минута, евидентна је била разлика у квалитету два тима и да Војводина у распламсаном темпу са много трчања, не може да парира актуелном шампиону.

Иванић, Олајинка и Букари су углавном били протагонисти у шеснаестерцу „лала“, а управо је Осман Букари био и најближи да затресе мрежу Лазара Царевића, али као и много пута ове сезоне нападачу Гане је фалило концентрације у завршници.

Звезда је махом високим пресингом успела да примора одбрамбене играче Војводине на испуцавања дубоко у половину противника, а када би Новосађани инсистирали да пасовима пренесу лопту у поље напада, неретко би грешкама отварали прилике за нападаче београдских црвено-белих.

Ретке ситуације у којима би лопта кроз пас прошла на Звездину половину, пратила је и опасност. Тако је Михаило Ивановић имао најбољу шансу за Војводину у 35. минуту, али је његов шут завршио поред десне стативе. Та прилика као да је упалила аларме у екипи Владана Милојевића, на које је најбоље реаговао Мирко Иванић и довео своју екипу у вођство само два минута након пропуштене прилике Новосађана.

Војводина се нашла на конопцима, да би је наизглед Шериф Ендиаје нокаутирао голом за 2:0. Ипак је судија Илић успомоћ реакције помоћника из ВАР собе поништио погодак Звездиног нападача и дао вештачко дисање „старој дами“ која је са голом заостатка отишла у свлачионицу.

Колико је оштрине било на терену у Лозници, најбоље описује ситуација која се одиграла у шеснаестерцу Новосађана након десет минута игре у другом полувремену. Након центаршута Хванга из слободног ударца, дошло је до судара Царевића и Спајића приликом покушаја црногорског голмана да боксује лопту.

Ни овај прекид од неколико минута, колико је трајало да се укаже помоћ играчима, није успорио темпо на Лагатору, јер се већ у 63. минуту поново тресла мрежа Војводине, али је поново подигнута и офсајд заставица. Овог пута она је осујетила прелеп ударац Букарија.

Штоперски тандем Војводине Кораћ-Црномарковић је у овом периоду изгледао прилично дизоријентисано, што је дошло на наплату после једног од корнера Црвене звезде, када се Урош Спајић нашао сам на неких пет метара од гола и лако повећао предност Звезде на 2:0.

Улазак Андрије Радуловића уместо Вукана Савићевића дао је нову димензију Вошином нападу. Бивши омладинац Црвене звезде је имао и најбољу прилику у овом периоду, али је из изгледне позиције послао лопту преко пречке. Неколико минута доминације Новосађана, поново је прекинуо Ендиаје, новим поготком, али је уследила нова интервенција ВАР собе, која је брисала Шерифово име са листе стрелаца.

Уследило је неколико „празних“ минута, а „стара дама“ је до почасног гола успела да стигне у надокнади времена преко Алексе Вукановића, који је поставио коначних 2:1 у Лозници.

Војводину у недељу очекује одлучујућа утакмица за пласман у Европу, пошто од 19 часова дочекују Младост из Лучана у последњем колу Супер лиге Србије. Новосађани би евентуалном победом могли и до четвртог места на табели, које води у друго коло квалификација за Лигу Европе, док би као петопласирани наступали у другом колу квалификација за Лигу конференције.