Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Spektakularan derbi u Budimpešti, Mađari pobedom nadomak EP, Srbiji „teži put“

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je sinoć od Mađarske u Budimpešti 2:1 (2:1) u utakmici G grupe kvalifikacija za EURO 2024.

Mađarska je ovom pobedom skoro izvesno obezbedila prvo mesto i plasman na finalni turnir, a Srbiji preostaje „teži put“ u predstojećim duelima sa Crnom Gorom i Bugarskom u borbi za drugo mesto.

Selektor Dragan Stojković Piksi „eksperimentisao“ je sa sastavom, ostavio na klupi kapitena Dušana Tadića i Filipa Kostića, pa na poluvremenu „priznao grešku“ i poslao ih na teren.

Mađari su poveli golom Barnabaša Varge u 21. minutu, izjednačio je Strahinja Pavlović u 33, glavom posle kornera Andrije Živkovića, da bi samo minut kasnije Roland Salai fantastičnim pogotkom doneo novu prednost domaćinu.

U nastavku su viđene brojne šanse sa obe strane, VAR je poništio dva gola Aleksandru Mitroviću, Tadić i Pavlović su u istom napadu pogodili stativu, prečku je sa druge strane pogodio Varga, sjajnu šansu imao je i Bendeguz Bola, da bi najbolju priliku za izjednačenje promašio Nikola Milenković duboko u nadoknadi vremena.

Ranije danas Litvanija je u drugom meču grupe savladala Bugarsku u Sofiji 2:0.

Na tabeli Mađari imaju 13 bodova, Srbija 10, Crna Gora osam, Litvanija pet, a Bugari dva.

Srbija za tri dana dočekuje Crnu Goru na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu, dok Mađarska gostuje Litvaniji.

Jokićev saigrač posetio Srbiju: Sombor je kao iz bajke, sad znam kako Jokić održava balans u životu (VIDEO)