Спектакуларан дерби у Будимпешти, Мађари победом надомак ЕП, Србији „тежи пут“

Фудбалска репрезентација Србије поражена је синоћ од Мађарске у Будимпешти 2:1 (2:1) у утакмици Г групе квалификација за ЕУРО 2024.

Мађарска је овом победом скоро извесно обезбедила прво место и пласман на финални турнир, а Србији преостаје „тежи пут“ у предстојећим дуелима са Црном Гором и Бугарском у борби за друго место.

Селектор Драган Стојковић Пикси „експериментисао“ је са саставом, оставио на клупи капитена Душана Тадића и Филипа Костића, па на полувремену „признао грешку“ и послао их на терен.

Мађари су повели голом Барнабаша Варге у 21. минуту, изједначио је Страхиња Павловић у 33, главом после корнера Андрије Живковића, да би само минут касније Роланд Салаи фантастичним поготком донео нову предност домаћину.

У наставку су виђене бројне шансе са обе стране, ВАР је поништио два гола Александру Митровићу, Тадић и Павловић су у истом нападу погодили стативу, пречку је са друге стране погодио Варга, сјајну шансу имао је и Бендегуз Бола, да би најбољу прилику за изједначење промашио Никола Миленковић дубоко у надокнади времена.

Раније данас Литванија је у другом мечу групе савладала Бугарску у Софији 2:0.

На табели Мађари имају 13 бодова, Србија 10, Црна Гора осам, Литванија пет, а Бугари два.

Србија за три дана дочекује Црну Гору на стадиону „Рајко Митић“ у Београду, док Мађарска гостује Литванији.

Jokićev saigrač posetio Srbiju: Sombor je kao iz bajke, sad znam kako Jokić održava balans u životu (VIDEO)