Spektakl u Lesteru, „lisice“ održale lekciju Junajtedu

U verovatno najboljem meču ove sezone u Premijer ligi, Lester je na svom terenu savladao Mančester junajted 4:2 i naneo „đavolima“ drugi poraz u takmičenju.

Lester savladao ekipu Mančester junajteda sa 4:2, u derbi meču 8. kola Premijer lige. Siti lako izašao na kraj sa Barnlijem 2:0. Aston Vila ispustila dva gola prednosti pa poražena od Vulvsa 3:2. Sautempton bolji od Lidsa minimalnim rezultatom, bez golova u duelu Noriča i Brajtona.

„Lisice“ ove sezone ne pružaju partije na nivou prethodnih, ali protiv Mančester junajteda nije bilo greške – odbrana „đavola“ kapitulirala je četiri puta, a viđeno je nekoliko spektakularnih golova.

Prvi na meču delo je Mejsona Grinvuda, koji je pravom „bombom“ savladao Šmajhela i u 19. minutu doneo prednost gostima.

U 31. minutu uzvratio je Lester, a grešku Harija Megvajera prelepim udarcem kaznio je Juri Tilemans.

Obe ekipe želele su do pobede, pa su se šanse smenjivale pred oba gola. Ipak, do prednosti je došao domaći tim i to preko defanzivca Sojundžua.

Solšer je pokušao da uzvrati udarac ubacivši u igru Markusa Rašforda i upravo je reprezentativac Engleske doneo izjednačenje u 82. minutu, četiri minuta posle vođstva Lestera.

Međutim, nije prošao ni minut igre, a „lisice“ su ponovo povele i to lepim pogotkom Džejmija Vardija, koji je na najbolji način iskoristio asistenciju Pereza.

Junajted je želeo do pogotka i makar boda, ali je na kraju Patson Daka postigao prvenac u dresu Lestera u Premijer ligi i u zaustavnom vremenu postavio konačan rezultat.

Lester je došao do treće pobede u takmičenjum Junajted do drugog poraza, pa „đavoli“ polako zaostaju za vodećim Liverpulom.

Mančester siti izbio je na drugo mesto na tabeli, posle lagane pobede nad Barnlijem 2:0, a golove za ekipu Pepa Gvardiole postigli su Silva i De Brujne.

Aston Vila je imala dva gola prednosti protiv Vulvsa, pogocima Ingsa i Mekgina, ali su gosti u finišu meča došli do velikog preokreta, a strelci su bili Sais, Koudi i Neves.

Sautempton je golom Brohe savladao ekipu Lidsa 1:0, dok u duelu između Noriča i Brajtona nije bilo pogodaka.

U prvom meču dana, Liverpul je kao gost bio bolji od Votforda 5:0, dok se od 18.30 sastaju Brentford i Čelsi.