Спектакл у Лестеру, „лисице“ одржале лекцију Јунајтеду

У вероватно најбољем мечу ове сезоне у Премијер лиги, Лестер је на свом терену савладао Манчестер јунајтед 4:2 и нанео „ђаволима“ други пораз у такмичењу.

Лестер савладао екипу Манчестер јунајтеда са 4:2, у дерби мечу 8. кола Премијер лиге. Сити лако изашао на крај са Барнлијем 2:0. Астон Вила испустила два гола предности па поражена од Вулвса 3:2. Саутемптон бољи од Лидса минималним резултатом, без голова у дуелу Норича и Брајтона.

„Лисице“ ове сезоне не пружају партије на нивоу претходних, али против Манчестер јунајтеда није било грешке – одбрана „ђавола“ капитулирала је четири пута, а виђено је неколико спектакуларних голова.

Први на мечу дело је Мејсона Гринвуда, који је правом „бомбом“ савладао Шмајхела и у 19. минуту донео предност гостима.

У 31. минуту узвратио је Лестер, а грешку Харија Мегвајера прелепим ударцем казнио је Јури Тилеманс.

Обе екипе желеле су до победе, па су се шансе смењивале пред оба гола. Ипак, до предности је дошао домаћи тим и то преко дефанзивца Сојунџуа.

Солшер је покушао да узврати ударац убацивши у игру Маркуса Рашфорда и управо је репрезентативац Енглеске донео изједначење у 82. минуту, четири минута после вођства Лестера.

Међутим, није прошао ни минут игре, а „лисице“ су поново повеле и то лепим поготком Џејмија Вардија, који је на најбољи начин искористио асистенцију Переза.

Јунајтед је желео до поготка и макар бода, али је на крају Патсон Дака постигао првенац у дресу Лестера у Премијер лиги и у зауставном времену поставио коначан резултат.

Лестер је дошао до треће победе у такмичењум Јунајтед до другог пораза, па „ђаволи“ полако заостају за водећим Ливерпулом.

Манчестер сити избио је на друго место на табели, после лагане победе над Барнлијем 2:0, а голове за екипу Пепа Гвардиоле постигли су Силва и Де Брујне.

Астон Вила је имала два гола предности против Вулвса, погоцима Ингса и Мекгина, али су гости у финишу меча дошли до великог преокрета, а стрелци су били Саис, Коуди и Невес.

Саутемптон је голом Брохе савладао екипу Лидса 1:0, док у дуелу између Норича и Брајтона није било погодака.

У првом мечу дана, Ливерпул је као гост био бољи од Вотфорда 5:0, док се од 18.30 састају Брентфорд и Челси.