Шпанија рутински надиграла Чешку, Швајцарци савладали Португал рекордним голом

Фудбалери Шпаније савладли су селекцију Шведске са 2:0, а Швајцарци су били бољи од Португала са 1:0 у утакмицама четвртог кола групе 2 Лиге А у Лиги нација.

После изненађујућег пораза Португалије у Женеви после несвакидашњег поготка домаћина, захваљујући рутинској победи на свом терену Шпанци су пеузели водећу позицију на табели групе.

Швајцарци су приредили својеврсно изненађење надигравши тим Португала на свом терену са 1:0, а дотатна сензација вечери је и то што су успели да поставе и нови временски рекорд у постизању поготка.

Наиме, Харис Сеферовић нападач Швајцараца је постигао најбржи гол у историји такмичења већ у првом нападу у 57. секунди утакмице!

Домаћини су потом успели д очувају предност до краја меча против знатно измењеног састава Португалаца који су остали без водеће позиције у групи.

У другом мечу Шпанци нису дозволили изненађење у дуелу са тимом Чешке и рутински са 2:0 дошли до првог места на табели са бодом предности над Португалцима.

Већ у 22. минуту су повели пошто Марко Асенсио у казненом простоту Чеха проншао Карлоса Солера који је затресао мрежу за 1:0 са колико се отишло на полувреме.

У наставку су домаћини препуштали иницијативу гостим и нападали из контранапада а у 72. минуту долазе до комачних 2:0 поготком Пабла Сарабија који се уписао у листу стрелаца само три минута пошто је ушао на терен уместо Асенсија.

Сада Шпанија има осам бодова, један више од Португалије. Чешка је на четири, а Швајцарска сада на три бода. Фурија 24. септембра дочекује Швајцарску, док Португалија истог дана гостује Чешкој.