Норвешка надиграла Шведску за очување првог места у групи

Фудбалери Норвешке савладали су селекцију Шведске са 3:2 на свом терену у првој утакмици четвртог кола групе 4 Лиге Б у Лиги нација.

Овом победом Норвежани су се учврстили на првој позицији у групи са десет бодова.

Швеђани су добро почели меч на гостујућем терену и имали неколико добрих прилика на самом старту меча али је већ у 10. минуту Ерлинг Холанд довео домаћине у вођство поготком за 1:0.

До краја полувремена се одвијала равноправна борба али су домаћини отишли на одмор са минималном предношћу.

Већ на почетку другог полувремена домаћини добијају нову велику шансу да увећају вођство јер судија после вар консуклтације досуђује једанаестерац због фаула над Александером Сорлотом.

Сигуран извођач једанаестерца био је Ерлинг Холанд за 2:0 за домаћине.

Швеђани се нису предавали и успевају смање на 2:1 у Емила Форсберга у 62. минута, али већ у 77. минуту Александер Сорлот увећава на 3:1 и гаси им све наде иако је Виктор Гјокерес успео да смањи на 3:2 у петом минуту судијске надокнаде.

Овом победом Норвежани су се учврстили на првој позицији у групи са десет бодова, а пред селекцијом Србије је приоритет победе на гостовању у Словенији како би задржали другу позикију и шансе за освајање водеће позиције.