Шок у Енглеској: Лидс разбио Челси

Фудбалери Лидса победили су Челси резултатом 3:0 у утакмици трећег кола Премијер лиге.

Шокантан резултат отворио је недељни фудбалски програм у Премијер лиги, пошто су фудбалери Лидса на свом стадиону просто разбили екипу Челсија.

Убедљвиа победа од 3:0 их ставља међу четири најбоља енглеска тима, пошто имају седам освојених бодова колико и Тотенхем и Брајтон.

Нисмо много тога видели у првом полувремену, а онда је Аронсон одлучио да „запали“ публику и у 33. минуту домаћем Лидсу донео предност од 1:0.

Само четири минута касније, Челси је био у нокдауну. Родриго добија асистенцију од Џека Херисона и тресе мрежу „Плаваца“, ерупција одушевљења на трибинама, а на семафору 2:0 за Лидс.

За потпуни потоп побринуо се управо Херисон у 69. минуту, а Родриго му се реванширао и асистирао за великих 3:0.

Катастрофа Челсија је употпуњена у 84. минуту, када је Калиду Кулибали добио и други жути односно црвени картон и оставио Челси са десеторицом на терену.

Фудбалери Брајтона успели су да утишају Лондон и баце Вест Хем на последње место Премијер лиге, победом на Лондон стадиону резултатом 2:0, па су заједно са Лидсом међу 4 најбоља тима у Премијер лиги.

Све је почело у 22. минут када је Дани Велбек срушен у казненом простору, а Алексис Мекалистер преузео одговорност и пенал претворио у вођство Брајтона од 1:0, да би Леандро Тросар у 66. минуту погодио мрежу Вест Хема за великих 2:0.

До краја сусрета голова није било и Брајтон је уписао огромну победу.

Lice grada: Ivan Dela Kroče – džijudžicu borac (VIDEO)