Снежана Шиљковић најбоља боксерка Београдског победника

Српска боксерка Снежана Шиљковић победница је 59. Београдског победника – меморијала Бранко Пешић.

Седам репрезентативки Србије борило се за злато и наслов шампионке 59. Београдског победника и постигле одличне резултате.

Снежана Шиљковић је у финалу категорије од 45 до 48 килограма савладала Мароканку Јасмину Моутаки а победнички пехар за најбољу боксерку шампионата предала јој је прошлогодишња шампионка Нина Радовановић.

Најбоља боксерка Србије Нина Радовановић потврдила је класу и још једном дала до знања да је један од најозбиљнијих кандидата за медаљу на предстојећем првенству света у Истанбулу.

У категорији до 50 кгилограма Радовановићева се борила против Велшанке Хелен Џонс и славила убељиво.

Српска репрезентативка Јелена Зекић у категорији до 57 килограма имала је тежак задатак против Бугарке Светлане Станеве која је жестоким темпом и ударцима стигла до победе.

Наталија Шадрина (до 60 килограма) бриљирала је против Литванке Ане Старовоитове и освојила ново злато Србији.

У катеогрији до 63 килограма Јелена Јанићијевић освојила је сребро у судару са представницом Хрватске Саром Берам.

У борби велтерашица (до 66 килограма) Милена Матовић савладала јеВелшанку Роуз Еклес.

Шампионка Србије и Балкана Александра Рапајић која је на недавно завршеном Европском шампионату за млађе сениорке освојила бронзу у борби за злато меморијала „Бранко Пешић“ борила се против Бугарке Мелисе Јонузове и поражена.

За најбољу техничарку турнира проглашена је Бугарка Петрова Станимира.

Финале у конкуренцији мушкараца, са осам српских боксера, одржава се данас од 19 сати у Хали спортова „Ранко Жеравица“ на Новом Београду.

SBC 39 Revenge – Dve šampionske borbe za spektakl u Baču (VIDEO)