Сити се вратио на врх, шок пораз Челсија код куће од Брентфорда

Само који сат су фудбалери Манчестер ситија гледали у леђа Ливерпулу, да би се опет вратили на чели табеле.

„Грађани“ су победом на гостовању Барнлију од 2:0 (2:0), поново на челу Премијер лиге са бодом више од ривала са Енфилда.

Изабраници Пепа Гвардиоле остварили су осми узастопни тријумф, а посао на Турф Мору завршили су у првом полувремену.

Већ у петом минуту затресли су мрежу Кларетса, на додавање Рахима Стерлинга, Кевин де Брујне је рутински погодио за 0:1.

Све је било решено у 25. минуту када је опет Стерлинг уписао асистенцију.

Овог пута је пронашао Илкаја Гундогана који је прецизним ударцем са десетак метара погодио за коначних 0:2.

Шок је пораз Челсија код куће од Брентфорда, 1:4. Занимљиво је да голова није било у првом делу, а онда је уследила канонада у наставку.

Челси је повео у 48. минуту преко Антонија Ридигера, али гости су брзо то неутралисали.

Прво је Виталиј Јанелт у 50. изједначио, да би Кристијан Ериксен у 54. минуту донео предност Брентфорду.

Четири минута касније још једном се затресла мрежа „плаваца“, овог пута опет је Јанелт био прецизан.

Три минута пре краја Јоан Виса је постигао и четврти гол за госте би тиме нанео убедљив пораз изабраницима Томаса Тухела.

Брајтон и Норич су одиграли без голова, док је Саутемптон освојио бод у Лидсу (1:1).

Вулвси су код куће били бољи од Астон Виле, Џони је у седмом минуту донео предност екипи са Молиноа, да би Ешли Јанг у 36. минуту постигао аутогол, па је тако Вулверхемптон стигао до 2:0.

У наставку, четири минута пре краја Оли Воткинс је смањио на 2:1, али није било времена и шанси да се Вила спаси пораза.