Ливерпул бољи од Вотфорда, „црвени“ поново на врху табеле Премијер лиге

Фудбалери Ливерпула савладали су на свом терену екипу Вотфорда 2:0, у првој утакмици 31. кола Премијер лиге и преузели прво место на табели. Жота и Фабињо са беле тачке стрелци за црвене. Манчестер сити од 16.00 гостује у Барнлију и победом би се вратио на прво место на табели.

Ливерпул је био велики фаворит против Вотфорда, а чини се да су изабраници Јиргена Клопа одиграли таман колико им је потребно да забележе нову победу у шампионату.

„Црвени“ су на „Енфилду“ повели у 22. минуту, када је Диого Жота савладао голмана Фостера, после асистенције Џоа Гомеза.

Ливерпул је био доминантан у оба полувремена, а коначан резултат поставио је резервиста Фабињо са беле тачке у 89. минуту.

Претходно је Жота оборен у казненом простору Вотфорда, а ВАР је сугерисао судији Атвелу да покаже на белу тачку.

Ливерпул сада има два бода више од Манчестер ситија, који од 16.00 игра у Барнлију свој меч 31. кола.