Siti preokretom savladao PSŽ, Ajaks, Liverpul, Inter i Real overili prolaz

Sinoć je u okviru petog kola grupne faze odigrano osam mečeva, a ukoliko niste ispratili dešavanja na evropskim terenima, evo šta ste propustili.
Najpre je Ajaks potvrdio plasman u narednu fazu savladavši Bešiktaš u Istambulu rezultatom 1:2.

Turci su poveli golom Gezala, ali u drugom delu igre dva gola Alera donela su Ajaksu tri boda i sigurno prvo mesto u grupi C.

U drugom meču ove grupe Sporting je iznenadio Dortmund rezultatom 3:1.

Pedro Gonkalveš postigao je prva dva gola, a šansu za het-trik nije iskoristio iz penala nakon starta Emrea Čana koji je zaradio crveni karton.

Ipak, na odbijenu loptu naišao je Pedro Poro i povećao prednost, da bi konačan rezultat postavio Malen utešnim golom u 93. minutu.

Sporting je drugi u ovoj grupi sa 9 bodova, ispred Dortmunda koji ima 6, pa u teoriji prolaz još uvek nije odlučen.

U Mančesteru je viđen zanimljiv meč, Siti je savladao PSŽ preokretom.

Embape je doveo Pariz u prednost u 50. minutu, ali su Sterling u 63. i Žesus u 76. potpuno preokrenuli rezultat i postavili konačnih 2:1.

Siti je tako osigurao prvo mesto grupe A sa 12 bodova, PSŽ će dalje sa druge pozicije sa osam bodova, dok Lajpcig i Briž imaju po četiri i boriće se za mesto u Ligi Evrope.

Inter je trijumfovao protiv Šahtjora rezultatom 2:0, a oba gola postigao je Edin Džeko.

Real Madrid u okviru iste grupe, tačnije grupe D, savladao je Šahtjor u gostima 0:3 i tako su Inter i Real overili prolaz dalje, dok će Šerif sigurno u Ligu Evrope sa treće pozicije u grupi.

Liverpul je lako savladao Porto rezultatom 2:0 golovima Alkantare i Salaha i on će sa prve pozicije grupe B ići u nokaut fazu.

U drugom meču ove grupe Milan je u Madridu savladao Atletiko, pa ta dva tima sada imaju po četiri boda, iza drugoplasiranog Porta koji ima 5.

Stanković pred Ludogorec: Od nas zavisi, znamo šta donosi pobeda