Siti “petardom“ ispratio Arsenal iz Mančestera

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Arsenal sa 4:0 (3:0) u prvom meču trećeg kola Premijer lige.

Siti je zabeležio drugi trijumf u sezoni, jedini poraz doživeo je u derbiju protiv Totenhema (0:1). S druge strane Arsenal još nije osvojio niti jedan bod, ovo im je treći poraz iz tri odigrane utakmice.

Siti je načeo Arsenal već u sedmom minutu. Dugo je domaćin kružio oko kaznenog prostora Arsenala. Lopta je stigla do Žezusa na desnoj strani. Preciznim centaršutom poronalazi Gundodana u petercu, koji između dva štopera glavom šalje loptu u mrežu.

Pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Bernardo Silva je uputio loptu u šesnaesterac, nakon velike greške odbrane Arsenala, ona prolazi pored dvojice igrača i stiže do Fernana Toresa koji u situaciji jedan na jedan sa golmanom izlazi kao pobednik.

Da su kola krenula nizbrdo za Arsenal i da nema kočnica bilo je jasno u 35. minutu kada je Džaka zbog pogibeljnog starta dobio direktan crveni karton.

Do kraja prvog dela igre Siti je stigao do trećeg gola, igrao se 43. minut. Brz napad domaćina Žezus je lako pronašao Griliša na levoj strani, ovaj mu u kaznenom prostoru vraća loptu, koju Žezus šalje iza leđa nemoćnog Lenoa.

U 53. minutu Siti je poveo sa 4:0. Ponovo je domaćin dugo kružio oko kaznenog prostora Arsenala. Na kraju na ivici šesnaesterca, po sredini, lopta dolazi do Žezusa, ovaj je uputio povratni pas. Na oko 25 metara od gola na loptu je naleteo Rodri, opalio je i pogodio donji levi ugao.

Siti je do petog gola stigao u 84. minutu. Marez je uputio sjajan centaršut u kazneni prostor najviši u skoku bio je Rodri i glavom poslao loptu u mrežu i tako postavio konačan rezultat.