Siti i Inter bolje da nisu ni igrali – dupla nula na „Etihadu“

Fudbaleri Mančester sitija i Intera su podelili bodove utakmicom bez golova na startu Lige šampiona – 0:0.
Bio je to derbi prve runde novog formata elitnog takmičenja, ali su engleski i italijanski prvak potpuno podbacili.

U najvećem delu susreta smo gledali vrlo sličan meč onom iz finala ovog takmičenja odigranog u Istanbulu 2023. godine, ali ovog puta nije bilo nijednog poteza poput Rodrijevog kojim je rešio taj meč.

Ekipa Pepa Gvardiole jeste dominirala kroz posed, ali su izabranici Simonea Inzagija pokazali mnogo veću disciplinu i zahvaljujući tome došli do možda i neočekivanog boda na verovatno najtežem gostovanju u Evropi.

Prvi je u 27. minutu sa distance zapretio Kevin de Brujne, a dva minuta kasnije je na siti način pokušao Edersona da ugrozi Mateo Darmijan. Ali, „mršavo“.

Najbliži golu, verovatno i na celom meču, bio je Erling Haland u 36. minutu kada je lukavo gađao sa ivice kaznenog prostora, već savladao Jana Zomera, ali – promašio.

U nadoknadi prvog dela je i Inter imao svoju najbolju priliku, kada je Karlos Augusto iskosa sa leve strane gađao levom nogom, ali je Ederson odlično reagovao i sprečio šok na „Etihadu“.

Par minuta pre toga se povredio Kevin de Brujne, koji je u pauzi ostao u svlačionici i zabrinuo stručni štab i navijače „građana“.

U drugom poluvremenu smo gledali „Viktorije“ i samo jedan tim, ali je Inter disciplinovanom igrom uspešno odolevao.

Siti je napadao u naletima, tukli su Fil Foden, Džek Griliš, Ilkaj Gindoan, ali je odbrana osvajača „Skudeta“ sve to blokirala.

U 76. minutu je to mogao da kazni Henrik Mktarijan, ali je iz vrlo izgledne situacije poslao loptu preko gola.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol je mogao da se proslavi u 79. ali je njegov udarac sa ivice šesnaesterca zaustavio odlični Zomer.

I onda, u 89. minutu, najbolja šansa za Siti. Opet je Gvardiol centrirao, tačno na glavu usamljenog Gindoana, a on je od celog gola od sedam metara pogodio Jana Zomera.

Tu je propala najveća prilika za gol na ovom meču, koji će vrlo brzo biti zaboravljen.

Milojević: Ponosan sam što smo u Ligi šampiona sa najboljima, hrabro protiv Benfike