Ostali sportovi

Siner pobedio Runea i poslao Đokovića u polufinale turnira u Torinu

Najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković izborio je plasman u polufinale Završnog ATP turnira sezone, pošto je Italijan Janik Siner u Torinu pobedio Danca Holgera Runea 6:2, 5:7, 6:4 u meču trećeg kola „Zelene grupe“.

Đoković je juče u prvom meču trećeg kola „Zelene grupe“ pobedio Poljaka Huberta Hurkača 7:6 (7:1), 4:6, 6:1.

Siner je osvojio prvo mesto na tabeli „Zelene grupe“ sa tri pobede, dok je Đoković drugi sa dva trijumfa i jednim porazom.

Rune je treći sa jednom pobedom i dva neuspeha, dok je Hurkač četvrti sa jednim porazom.

Poljski teniser je zamenio Grka Stefanosa Cicipasa, koji se pre dva dana povukao sa turnira zbog povrede.

Grk je poslednji na tabeli sa dva poraza.

Meč između Sinera i Runea je trajao dva sata i 33 minuta.

Ovo je bio treći međusobni duel italijanskog i danskog tenisera, a prvi trijumf Sinera.

Italijan je prvi set dobio 6:2, a velika borba je viđena u drugom setu, koji je pripao Runeu rezultatom 7:5.

U trećem setu igralo se gem za gem do rezultata 4:4.

Siner je potom napravio brejk u devetom gemu, a onda je na svoj servis stigao do pobede.

Polufinala turnira u Torinu su na programu u subotu.

Đoković i Siner će svoje protivnike u polufinalu saznati posle današnjih mečeva trećeg kola u „Crvenoj grupi“.

Španac Karlos Alkaraz će danas od 14.30 časova igrati protiv Rusa Danila Medvedeva.

Od 21 sat će se sastati Nemac Aleksandar Zverev i Rus Andrej Rubljov.

Medvedev je već obezbedio polufinale sa dve pobede, dok Zverev i Alkaraz imaju po jedan trijumf i jedan poraz.