Људи са одређеним дијагнозама треба да прескоче ово пиће.
Људи који пате од дијабетеса и пред-дијабетеса
Мало ко размишља о шећеру када посегне за пивом. Међутим, иако на листи састојака нема шећера, он се природно формира током ферментације. Пиво може веома брзо да подигне шећер у крви, а ако га пијете на празан стомак, може да подигне ниво инсулина и изазове хипогликемију, што је такође опасно.
Људи који су на дијети или су гојазни
Ако покушавате да изгубите неколико килограма, можда би било паметно да се клоните пива. Наиме, има 100 до 200 калорија, а нема готово никакву нутритивну вредност. Једно истраживање је показало да испијање више од пола литра пива дневно може зауставити губитак тежине, посебно код мушкараца. Зато, ако желите да смршате, флашу пива замените флашом воде.
Људи осетљиви на глутен
Они који су на дијети без глутена треба да покушају да избегну пиво јер оно може изазвати проблеме са варењем. „Пиво често може да активира запаљенске процесе у дигестивном систему који могу да доведу до непријатних сметњи у варењу“, каже Кунг. На срећу, постоје и пива без глутена.
Људи који пате од синдрома иритабилног црева
Проблеми са варењем никоме нису забавни, а најмање онима који пате од овог синдрома. Пиво често изазива надимање, ветар, дијареју, а понекад и бол у стомаку јер код неких иритира трбушни зид или задржавање воде.
Људи који пате од хроничне болести јетре и цирозе
Ако патите од болести јетре или цирозе, немојте пити пиво. Пиво је алкохол који може додатно повећати штету када се метаболише у већ оштећеној јетри. То може узроковати смањену функцију тог органа.
Људи који пате од жгаравице
Пиво треба додати на листу намирница и пића које избегавате ако патите од жгаравице. „Познато је да пиво смањује способност сфинктера да се затвори у једњаку, а то доводи до повећаног повратка киселине у једњак.
Преузмите андроид апликацију.