Senzacija na SP: Saudijska Arabija pobedila Argentinu

Fudbalska reprezentacija Saudijske Arabije pobedila je danas na stadionu „Lusail“ selekciju Argentine sa 2:1 (0:1), u meču 1. kola grupe C na Svetskom prvenstvu u Kataru.

Golove za Saudijsku Arabiju postigli su Saleh El Šehri u 48. i Salem Al Davsari u 53. minutu. Jedini strelac za Argentinu bio je Lionel Mesi u 10. minutu iz penala.

Utakmici je prema zvaničnim podacima organizatora prisustvovalo 80.012 navijača.

Argentina je bolje ušla u meč, a glavni sudija Slavko Vinčić je posle konsultacija sa arbitrima iz VAR sobe dosudio penal za „gaučose“ u 10. minutu, pošto je Leandro Paredes oboren u šesnaestercu Saudijske Arabije.

Mesi je bio siguran sa penala i postao prvi Argentinac koji je postizao golove na četiri Mundijala.

Argentina je dominirala do kraja prvog poluvremena, a u ovom delu meča „gaučosima“ su poništena tri gola zbog ofsajda.

Fudbaleri Saudijske Arabije su na startu drugog poluvremena za pet minuta napravili potpuni preokret.

Prvo je u 48. minutu El Šehri izjednačio na 1:1, a onda je Al Davsari u 53. doneo prednost Saudijskoj Arabiji.

Argentinci su imali inicijativu u nastavku utakmice, ali nisu iskoristili svoje šanse, dok je Saudijska Arabija senzacionalno ostvarila pobedu, iako je pre početka meča bila potpuni autsajder.

U drugom meču prvog kola grupe C, Meksiko i Poljska će igrati danas od 17 sati.

Drugo kolo grupe C na programu je 26. novembra, a sastaće se Argentina – Meksiko i Poljska – Saudijska Arabija.

„Gazeta“: Milinković-Savić na pragu Juventusa?