Сензација на СП: Саудијска Арабија победила Аргентину

Фудбалска репрезентација Саудијске Арабије победила је данас на стадиону „Лусаил“ селекцију Аргентине са 2:1 (0:1), у мечу 1. кола групе Ц на Светском првенству у Катару.

Голове за Саудијску Арабију постигли су Салех Ел Шехри у 48. и Салем Ал Давсари у 53. минуту. Једини стрелац за Аргентину био је Лионел Меси у 10. минуту из пенала.

Утакмици је према званичним подацима организатора присуствовало 80.012 навијача.

Аргентина је боље ушла у меч, а главни судија Славко Винчић је после консултација са арбитрима из ВАР собе досудио пенал за „гаучосе“ у 10. минуту, пошто је Леандро Паредес оборен у шеснаестерцу Саудијске Арабије.

Меси је био сигуран са пенала и постао први Аргентинац који је постизао голове на четири Мундијала.

Аргентина је доминирала до краја првог полувремена, а у овом делу меча „гаучосима“ су поништена три гола због офсајда.

Фудбалери Саудијске Арабије су на старту другог полувремена за пет минута направили потпуни преокрет.

Прво је у 48. минуту Ел Шехри изједначио на 1:1, а онда је Ал Давсари у 53. донео предност Саудијској Арабији.

Аргентинци су имали иницијативу у наставку утакмице, али нису искористили своје шансе, док је Саудијска Арабија сензационално остварила победу, иако је пре почетка меча била потпуни аутсајдер.

У другом мечу првог кола групе Ц, Мексико и Пољска ће играти данас од 17 сати.

Друго коло групе Ц на програму је 26. новембра, а састаће се Аргентина – Мексико и Пољска – Саудијска Арабија.

„Газета“: Милинковић-Савић на прагу Јувентуса?