Popodnevno spavanje može biti korisno za mozak. Ovo potvrđuje i skromna uzročna veza između uobičajenog dremanja i većeg ukupnog volumena mozga.
Osnažujuće popodnevno spavanje može biti spas kada smo prezaposleni i osećamo da nema dovoljno sati u danu za sve što moramo da uradimo.
Užurbani život bez dileme uzima svoj danak, a kada se poklopi sa nekoliko noći sa malo ili bez spavanja, osećamo se prezaposlenim i pogotovo tada nismo u stanju da ispunimo svoje obaveze ili da radimo sve što želimo.
Odgovor na taj problem mogao bi se sakriti u okrepljujućem popodnevnom spavanju od 15 minuta.
Jedan od načina na koji dremanje pomaže je to što nam omogućava da nadoknadimo očajnički potreban san, ali takođe utiče na naše pamćenje.
Najbolje je to što nam neće poremetiti noćni san. Zato strah da noću nećemo moći da spavamo ako sada „ukrademo” 15 minuta sna nije opravdan.
Kratkim dremanjem možete da promenite svoj život, resetujemo naš sistem i utičemo na poboljšanje motoričkih performansi.
Dužina dremke, koja ne bi trebalo da bude kraća od 15 minuta, takođe jača naš mozak. Kada spavamo duže od toga, prema rečima pomenute doktorke, jačaju nam pamćenje i kreativnost.
Dremka od 30 do 60 minuta je dobra za veštine donošenja odluka, pamćenje rečnika ili podsećanje na uputstva.
Brzi pokreti očiju ili REM san u 60 do 90 minuta dremke igra ključnu ulogu u stvaranju novih veza u mozgu i rešavanju kreativnih problema.
Preuzmite android aplikaciju.