Salernitana nadigrala Fjorentinu, Empoli iznenadio Napoli

Fudbaleri Salernitane nadigrali su tim Fjorentine sa 2:1 na svom terenu u prvoj današnjoj utakmici i došli do treće uzastopne pobede što im znatno uvećava šanse za opstanak u Seriji A. Nakon preokreta posle izgubljenog prvog poluvremena, Empoli je nadigrao Napoli na svom terenu sa 2:1.

Salernitana je odlično počela meč i povela u 28. minutu pogotkom napadača iz Bosne Milana Đurića koji je bio najviši u skoku i stigao do petog gola u sezoni.

Domaćini su odlično igrali u odbrani ali Fjorentina je uspela da dođe do izjednačenja u 64. minutu da bi petnaestak minuta kasnije njihova odbrana načinila grešku u šesnaestercu a Federiko Bonacoli to iskoristio da sjajnim šutem donese pobedu domaćinima sa 2:1.

Još zanimljivija situacija viđena je u duelu Empolija i Napolija gde su favorizovani gosti ubedljivo poveli, pa se učinilo da će odneti pobedu.

Međutim usledila je goleada domaćina tokom sedam minuta igre u samom finišu meča za veliko slavlje na stadionu Karlo Kastelani.

Tokom prvog poluvremena se odvijala ravnopravna borba da bi u samom finišu, u 44. minutu Dris Mertens pogodio mrežu Đulijema Vikarija za vođstvo od 1:0 za goste.

Već na startu drugog poluvremena Napoli je u 53. minutu uvećao vođstvo na 2:0 golom Lorenca Insinjea i učinilo se da nema dileme o pobedniku jer se već ulazilo u završnicu meča.

A onda od 80. minuta počinje goleada domaćina koju je započeo Lijam Henderson, da bi Andrea Pinamonti izjednačio na 2:2 pogotkom u 83. minutu, a onda doneo i pobedonosni pogodak u 88. minutu za 3:2 i pobedu svom timu.