Салернитана надиграла Фјорентину, Емполи изненадио Наполи

Фудбалери Салернитане надиграли су тим Фјорентине са 2:1 на свом терену у првој данашњој утакмици и дошли до треће узастопне победе што им знатно увећава шансе за опстанак у Серији А. Након преокрета после изгубљеног првог полувремена, Емполи је надиграо Наполи на свом терену са 2:1.

Салернитана је одлично почела меч и повела у 28. минуту поготком нападача из Босне Милана Ђурића који је био највиши у скоку и стигао до петог гола у сезони.

Домаћини су одлично играли у одбрани али Фјорентина је успела да дође до изједначења у 64. минуту да би петнаестак минута касније њихова одбрана начинила грешку у шеснаестерцу а Федерико Бонацоли то искористио да сјајним шутем донесе победу домаћинима са 2:1.

Још занимљивија ситуација виђена је у дуелу Емполија и Наполија где су фаворизовани гости убедљиво повели, па се учинило да ће однети победу.

Међутим уследила је голеада домаћина током седам минута игре у самом финишу меча за велико славље на стадиону Карло Кастелани.

Током првог полувремена се одвијала равноправна борба да би у самом финишу, у 44. минуту Дрис Мертенс погодио мрежу Ђулијема Викарија за вођство од 1:0 за госте.

Већ на старту другог полувремена Наполи је у 53. минуту увећао вођство на 2:0 голом Лоренца Инсињеа и учинило се да нема дилеме о победнику јер се већ улазило у завршницу меча.

А онда од 80. минута почиње голеада домаћина коју је започео Лијам Хендерсон, да би Андреа Пинамонти изједначио на 2:2 поготком у 83. минуту, а онда донео и победоносни погодак у 88. минуту за 3:2 и победу свом тиму.