Početna > Srbija
Srbija

Sada je konačno sve jasno: Đilasova NATO opozicija priznala da želi da organizuje „Majdan“ u Srbiji!

Đilasova NATO opozicija teroriše građane više od 10 dana, tačnije, odmah nakon završetka izbora 17. decembra.
Foto: PrtSc

Izbora na kojima su doživeli debakl, pa su svesni poraza izašli na ulice sa izmišljenim pričama oko izborne krađe.

Kao što smo već pisali i najavljivali, Đilasovci za sutra planiraju da naprave totalni haos u prestonici, a sve je počelo današnjim protestom lažnih Đilasovih „studenata“.

Danima se pisalo i pričalo da NATO opoziija pokušava da organizuje „Majadan“ u Srbiji. Ono što se danima pričalo i spekulisalo, večeras je potvrđeno.

Naime, na protestu „studeanta“ i NATO opozicije, Đilasovci su doneli zastavu na kojoj piše „Euromajdan Srbija“.

Time su potvrdili da žele i u Srbiji da organizju Majdan, kao što je to urađeno u Ukrajini pre 10 godina.

Podsetimo, danas, gotovo deceniju posle obijene revolucije u Ukrajini, ta zemlja se nalazi u najvećem sukobu u Evropi posle Drugog svetskog rata.

S obzirom da deo NATO opozicije koji u Beogradu organizuje političke proteste, očigledno sanja o sličnom scenariju i u Srbiji, nije naodmet pomenuti kako je izgledala obojena revolucija u Kijevu.

Za početak Majdana smatra se 21. novembar. Tog dana 2013. godine, nakon objavljivanja odluke Vlade Nikole Azarova o obustavljanju priprema za potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji sa Evropskom unijom, na Majdan Nezavisnosti u Kijevu okupio se mali broj uglavnom mladih ljudi koji su tražili potpisivanje sporazuma sa Evropskom unijom.

Okupljanje je preraslo u masovne nerede i sukobe sa policijom. Vlast je na ulici preuzela opozicija koja se u svojim akcijama oslanja na podršku EU i SAD. Evropske i evroatlantske integracije ponovo su proglašene prioritetom spoljne politike Ukrajine, dok su odnosi sa Rusijom značajno pogoršani.

Okupljanje je preraslo u masovne nerede i sukobe sa policijom. Vlast je na ulici preuzela opozicija koja se u svojim akcijama oslanja na podršku EU i SAD. Evropske i evroatlantske integracije ponovo su proglašene prioritetom spoljne politike Ukrajine, dok su odnosi sa Rusijom značajno pogoršani.

Kriza državnosti u Ukrajini je praćena velikom ekonomskom i finansijskom krizom — tempo inflacije i devalvacije nacionalne valute u raznim periodima nakon državnog prevrata periodično su dostizali svetske rekorde. Kijev je ubrzo posle toga završio u ogromnim dugovima zapadnim kreditorima — EU, SAD i MMF–u.

Posledice Majdana i odluka vlasti koje su se posle smenjivale u Ukrajini mogu da se vide danas. Ta zemlja se nalazi u velikom sukobu, a procene o broju poginulih se mere u stotinama hiljada.

Zato je tužno što u Srbiji postoje oni koji priželjkuju, i aktivno rade na tome, da Beograd doživi svoju verziju Majdana, kao da je našem narodu bilo malo stradanja u prethodnih tri decenije. Oni očigledno sanjaju krv na ulicama srpske prestonice, samo kako bi deo opozicije koji je vladao u mračnom periodu od 2000. do 2012. godine, ponovo zaseo u fotelje i nastavio svoj nečasni posao pljačke i rasprodaje Srbije.

Sve je bilo smišljeno, kraj farse: Marinika Tepić prekida štrajk glađu!

Preuzmite android aplikaciju.