Рутинске победе Бајерна и Дортмунда

Фудбалери Бајерна савладали су у Минхену Хофенхајм са 4:0, док Дортмунд био бољи од Арминије у гостима са 3:1, у мечевима деветог кола Бундеслиге.

Иако поново није било Јулијана Нагелсмана на клупи, Баварци су уписали нови убедљив пораз.

У осмом минуту Гнабрију је поништен гол због офсајда, али је већ у 16. постигао нови, овога пута регуларан погодак за вођство Бајерна.

До краја првог полувремена Бајерн је имао велики број шанси, неколико воема изгледних није искористио Левандовски, али је Пољак у 30. минуту ипак успео да се упише у стрелце, на асистенцију Милера.

У другом полувремену играло се у нешто споријем ритму, али је Бајерн наставио да доминира у поседу и створеним шансама.

Чупо Мотинг је још једном одлично искористио шансу са клупе, пошто је постигао гол у 82. минуту за 3:0.

Коначан резултат поставио је Коман у 87. минуту, када је „закуцао“ лопту у мрежу ривала, након паса Упамекана.

Борусија из Дортмунда је уписала победу на гостовању код Арминије у износу од 3:1.

„Милионери“ су питање победника вероватно решили у последњих 15-ак минута првог дела игре.

Играо се 30. минут када је Џан постигао гол са беле тачке за 1:0, а у 45. минуту предност Борусије дуплирао је Хумелс.

Белингем је у 72. минуту повисио разлику на 3:0, да би у самом финишу меча Арминија постигла почасни погодак, прецизан са пенала био је Клос у 88. минуту.