Ostali sportovi

Rune nadigrao Ruda za finale u Rimu

Danski teniser Holger Rune savladao je posle preokreta Norvežanina Kaspera Ruda sa 2:1 (6:7/2:7/, 6:4, ) u prvom polufinalnom meču i izborio plasman u finale turnira u Rimu. Drugi finalista biće pobednik duela u kome snage odmeravaju Danil Medvedev i Stefanos Cicipas.

Runeu, koji je trenutno sedmi na listi, za pobedu nad četvrtoplasiranim Kasperom Rudom trebalo je dva sata i 43 minuta vrlo ravnopravne igre.

Oba igrača su sigurno ušla u meč i ravnopravan duel se odvijao tokom celog prvog seta koji je uveden u taj brejk u kome je koncentracija prvo pala Runeu a Rud to iskoristio i sa ubedljivih 7:2 osvojio prednost.

U nastavku Rune je izgubio i treći servis gem ali uspeva da se vrati u igru i sa dva vezana brejka u finišu osvaja drugi set za izjednačenje.

U trećem setu već nije bilo neizvesnosti jer Danac osvaja prednost na trećem servis gemu suparnika da bi u finišu osvojio još jedan brejk za ubedljivu pobedu i plasman u finale.

U drugom polufinalnom meču nadmeću se Danil Medvedev i Stefanos Cicipas.