Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine sigurni protiv Metaloplastike

Rukometaši Vojvodine ostvarili su pobedu nad Metaloplastikom sa 33:26 (16:16) u utakmici 3. kola plej-ofa ARKUS lige.

To je treći trijumf u isto toliko utakmica srpskog šampiona u domaćem prvenstvu.

Nakon lošeg izdanja, posebno u odbrani, u prvom delu igre, gde su protivniku olako dozvoljavali otvorene šuteve, rukometaši Vojvodine zaigrali su znatno bolje u nastavku.

Imao je šta trener Boris Rojević da kaže svojim pulenima u poluvremenu koji su izašli potpuno drugog lica u nastavku.

Uprkos problemima sa povredama, najveći teret poneli su Jovica Nikolić i Nemanja Pribak, strelci 12 golova, po pola, a ponovo su minute upisali “golovradi” Simo Šijan (1 gol) i Nikola Kovačević (2).

Stisnuo je zube i Branko Tomić koji je zaigrao u drugom poluvremenu. Nepogrešiv sa krila bio je Darko Milenković (11 od 12) najbolji pojedinac susreta koristeći organizovane napade u stvaranju viška svojih saigrača.

Važna pobeda novosadskih rukometaša protiv jednog od rivala u borbi za šampionsku titulu. U narednom 4. kolu Vojvodinu očekuje gostovanje Radničkom u Kragujevcu.

Proleter namučio Zvezdu, Pavkov rešio pitanje pobednika (VIDEO)