Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine savladali su pančevački Dinamo

Rukometaši Vojvodine savladali su pančevački Dinamo sa 31:22 (14:11) u utakmici 10. kola A grupe ARKUS lige.

Ovom pobedom rukometaši Vojvodine su se još više učvrstili na čelu tabele.

Konačno stara Vojvodina sa prepoznatljivom igrom. Čvrsta i organizovana u odbrani, brza u tranziciji.

Očigledno da čim su se vratili povređeni igrači i čim je trener Rojević imao širi roster na raspolaganju, sve je izgledalo mnogo bolje. Energičnije i čvršće.

Gledala se  egel utakmicu skoro do kraja prvog poluvremena kada je u poslednjim minutima Vojvodina uspela da napravi prvu veću razliku sa +3. U nastavku još bolja igra.

Kada je udvostručena prednost u 50. minutu od 24:18, bilo je jasno da Vojvodina hita ka pobedi. Do trijumfa Vojvodinu je predvodio izuzetno raspoloženi Ocvikr sa 7 golova, koliko je postigao i Šotić koji je presekao čak četiri lopte, dok je jedan manje postigao Pribak.

Naredni meč Vojvodina igra iduće subote u Kragujevcu protiv Radničkog.