Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine posle preokreta pobedili slovenačko Gorenje

Rukometaši Vojvodine savladali su Gorenje iz Slovenije sa 31:30 (14:17) u prvom meču četvrtfinala EHF kupa odigranog u Novom Sadu.

Nažalost i na ovom susretu, usled suspenzije EHF-a, tribine SC Slana Bara bile su “zaključane” za publiku.

Vojvodina je do pobede stigla u poslednjim sekundama utakmice pogotkom Živana Pešića iz kontranapada. Prethodno je bio tajm-out koji su uzeli gosti, ali su naši rukometaši odbranili svoj gol. Gorenje je vodilo tokom celog susreta, a već u uvodnim minutima sa 4:0, a prednost je porasla i na 14:8.

Vošini rukometaši su delovali nervozno, nisu igrali svoju igru, nedovoljno agresivno, skoro bez faula u odbrani u prvih 20 minuta utakmice, ali su do kraja prvog dela uspeli da smanje na tri gola zaostatka – 14:17. U nastavku znatno bolja Vojvodina, razigranija i čvršća u odbrani.

Na kraju Vojvodina je uspela prvi put da povede i pobedi u samoj završnici. Revanš je iduće subote u Velenju.