Нови Сад Остали спортови

Рукометаши Војводине после преокрета победили словеначко Горење

Рукометаши Војводине савладали су Горење из Словеније са 31:30 (14:17) у првом мечу четвртфинала ЕХФ купа одиграног у Новом Саду.

Нажалост и на овом сусрету, услед суспензије ЕХФ-а, трибине СЦ Слана Бара биле су “закључане” за публику.

Војводина је до победе стигла у последњим секундама утакмице поготком Живана Пешића из контранапада. Претходно је био тајм-оут који су узели гости, али су наши рукометаши одбранили свој гол. Горење је водило током целог сусрета, а већ у уводним минутима са 4:0, а предност је порасла и на 14:8.

Вошини рукометаши су деловали нервозно, нису играли своју игру, недовољно агресивно, скоро без фаула у одбрани у првих 20 минута утакмице, али су до краја првог дела успели да смање на три гола заостатка – 14:17. У наставку знатно боља Војводина, разигранија и чвршћа у одбрани.

На крају Војводина је успела први пут да поведе и победи у самој завршници. Реванш је идуће суботе у Велењу.