Početna > Novi Sad

Novi Sad Ostali sportovi

Rukometaši Vojvodine pobedom protiv Alkaloida izborili plasman za top 16 Lige Evrope

Rukometaši Vojvodine pobedom nad Alkaloidom 34:29, ponovo su se upisali u stranice klupske istorije i plasirali se u narednu fazu Lige Evrope.

Izabranici Borisa Rojevića odigrali su zrelo i zasluženo savladali Makedonce. Borbeno su startovali domaći i jasno stavili do znanja Makedoncima da će se loše provesti u Novom Sadu.

Gosti su bili brzopleti u fazi napada što im se na početku nije isplatilo, ali su ipak uspevali da održavaju priključak. Golman Skopljanaca Blagojče Trajkoski bravurama na golu sprečio je da Vojvodina brzo stekne osetniju prednost.

Razigrali su se crveno-beli i sa nekoliko odbrana Trnavca i lakih golova iz kontre došli na plus četiri nakon 20 minuta (11:7). Nastavila se žustra borba na oba dela terena, a Voša je uspešno održavala prednost sa kojom je i otišla na odmor.

U nastavku susreta Makedonci nisu menjali taktiku, igrali su brzo u napadu sa svega nekoliko dodavanja, a sve konce u ofanzivi vukao je Marko Mitev. Igrao se sjajan rukomet u drugom poluvremenu, obe ekipe su bile odlične u ofanzivi i publika u hali na Slanoj bari uživala je u majstorijama Novosađana i Makedonaca.

Činilo se da će gosti da padnu i tako dopuste domaćima da upišu zlata vredne bodove, ali to se nije desilo. Četa Kirila Lazarova igrala je hrabro i pokazala je zube crveno-belima. Ipak, u poslednjih 15 minuta Voša je igrala na visokom nivou i predvođena Aidi AzizomBorisom Puhovskim i Vukašinom Vorkapićem došla je do pobede i plasmana u narednu fazu takmičenja.